Mit üzenek azoknak, akik már kacérkodnak a vállalkozás gondolatával, de még nem mertek belevágni? Interjú velem a csaladinet.hu oldalon

 

Kincsekre bukkantam a csaladinet.hu oldalon, egy 2016-ban velem készült interjúra, ebből idézek most.

A teljes interjút IDE kattintva olvashatjátok.

Mit üzensz azoknak, akik már kacérkodnak a vállalkozás gondolatával, de még nem mertek belevágni?

Üzenem, hogy merjenek nagyot álmodni és higyjék el magukról, hogy értéket képvisel a tudásuk.

Mai eszeddel újra belevágnál-e?

Naná, hogy igen! Csak egy kicsit átgondoltabban.

Mit csinálnál ma már másképp?

Mindent ugyanígy, csak kicsit átgondoltabban, lefixált tervekkel és határidőhöz kötött megvalósításokkal.

Akkori bemutatkozásom mára sokat változott:

A vállalkozásom neve Katiötletek Nyomdai Ötletgyár. Nyomdai úton előállítható termékeket gyártok ötlettől a megvalósításig. Nyomdai gyártás-előkészítő vagyok, keresem az ideális megoldásokat ár és határidő tekintetében a legjobb minőségű nyomdai termék előállítására. Fő tevékenységem a kispéldányszámos könyvgyártás, névjegykártya és szórólapgyártás, egy kisebb szegmens az egyedi ajándéktárgyak, feliratos csokoládék, fényképes 3D műgyanta matricák készítése és a kültéri reklámanyagok készítése.

A vállalkozásom 2012 őszén indult, mintegy 25 éves nyomdai gyártás-előkészítői múlt után.

Gyártás-előkészítői szemmel adok tanácsokat arra, hogyan készítsd elő a nyomdai gyártásra szánt anyagaidat. Ügyfeleim megfogalmazása szerint: a pótolhatatlan láncszem vagyok a „van elképzelésem” és  a nyomda között.

A vállalkozásom célja hétköznapi nyelvre fordítani a nyomdászatot és megmutatni a szépségét ennek a szakmának.

Jó kérdés, hogy hogyan teremtettem elő az induláshoz  szükséges tőkét? Egy évig a család segítségével, utána kitermelte a vállalkozás. A családom maximálisan mellettem állt, mindig biztattak, mindig támogattak. Ezért sohasem lehetek elég hálás.
Gyermekeim középiskolások, egyetemisták voltak, amikor kezdtem a vállalkozást.

Az időbeosztás ilyen tekintetben könnyebb volt, ők is és a párom is sokat segítettek és elfogadták, hogy most előtérbe helyezem a vállalkozás teendőit. Konfliktus ebből sohasem volt, ha volt is inkább azért, mert szerették volna ha többet pihenek, én viszont minden szabad időt szerettem volna a vállalkozásba fektetni.

A vállalkozás sikerességében a legfontosabb tényezők? Jó kérdés. A cél az, hogy az anyagi biztonságot megteremtse egy vállalkozás, anyagi értelemben ekkor sikeres. Érzelmileg erősen kötődöm a szakmámhoz és napi szinten is sikernek élem meg az ügyfeleim visszajelzéseit.  Nyomdai gyártás-előkészítő vagyok, így az alvállalkozóim nyomdák. Szakmai sikernek az ő dicséreteiket tartom leginkább. Ez a legjobb tükör arra, hogy jó-e amit csinálok. Elégedett ügyfél, elégedett alvállalkozó, így egyben fontos elérni a sikert.

Volt-e b-c-d tervem arra az esetre ha kudarcba fulladna a vállalkozás? B terv volt, hogy bejelentkezek a munkaügyi központba munkanélkülinek, de ezt nem tudtam magamról elképzelni. C terv volt, hogy elkezdek egy új szakmát tanulni, de itt mindig visszakanyarodtam a nyomdászathoz. D tervem az volt, hogy a családdal belevágunk valami közösbe, nos erről még nem tettem le teljesen…


Szeretettel várlak a KatiötletekBlog nevű facebook csoportomban is, ahol a vállalkozásomba tekinthettek be.

 -------------------------

Fordulj hozzám bizalommal, ha kérdésed van.
Foglalj hozzám egy ingyenes rövid konzultációs időpontot
IDE kattintva.

Szabó Katalin (Katiötletek)